Richard Armitage

9. června 2008 v 18:46 | Kačík |  Robin Hood-Herci-Životopisy
Životopis
Richard Armitage se narodil a vyrůstal v Leichestru, Anglii. Sám sebe popisuje jako poněkud samotářské dítě, které si díky vášnivé zálibě ve čtení vypěstovalo bujnou fantazii. Mezi jeho nejoblíbenější knihy z dětství patří Hobit a trilogie Pán prstenů.

Ve 14 letech přesvědčil své rodiče, aby ho poslali ze státní střední školy do nezávislé internátní školy Pattison College v Coventry, která se specializuje na muzická umění. Studoval také na LAMDA, což je Londýnská Akademe Muzických Umění. V 17 letech se na 6 týdnů připojil k cirkusu v Budapešti, kde získal Equity card. Ve 28 letech se připojil na 18 měsíců k Royal Shakespeare Company.

Jeho první malá role byla ve filmu This Year´s Love (1999). Upozornil na sebe rolí okouzlujícího, ale poněkud plachého farmáře v třídílném dramatu Sparkhouse (2002 - drama na motivy Bouřlivých výšin). Po dvou vedlejších rolích závěrečné série seriálu Cold Feet (2003) a Between the Sheeds (2003) získal roli Stevena ve filmu Frozen, která ho posléze dovedla k hlavní roli ve velkém hitu BBC, dramatu North and South.

Richardovo druhé jméno je Chrispin. Má ještě staršího bratra Christophera. Poněkud kuriózní je, že Richardův otec se jmenuje John (inženýr) a jeho matka Margaret (sekretářka). Jeho otec pochází ze severu Anglie (Yorkshire) a jeho matka z jihu Anglie (Oxfordshire). A konečně, v přesně v té době, o které psala Elizabeth Gaskellová ve svém románu North and South, byli jeho předkové tkalci a přadlenami! Zdá, se, že se Richard pro roli Johna Thorntona prostě narodil!
Datum narození: 22.08. 1971 (37 let) Místo narození: Leicester, Anglie Znamení: Lev
Richard (I) Armitage
Richard (I) Armitage
Richard (I) Armitage
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lama lama | 10. prosince 2008 v 16:33 | Reagovat

trapny blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.